| × | |
|
|
| Antique Bakhtiari Persian Saddle Bag Runner Sumak Flatweave | |
| Price | €420 |
| Dimensions | 54*155 cm |
| Weight | 2 kg |
| Circa | 1900 A.D |
| Color | Black |
| Material | All Wool |
| Origin | Southwest Iran |
| Pattern | Vagireh |
| × | |
|
|
| Antique Bakhtiari Persian Saddle Bag Runner Sumak Flatweave | |
| Price | €420 |
| Dimensions | 54*155 cm |
| Weight | 2 kg |
| Circa | 1900 A.D |
| Color | Black |
| Material | All Wool |
| Origin | Southwest Iran |
| Pattern | Vagireh |