| × | |
|
|
| Persian Bakhtiar Chanteh Bag Small Linear Pattern | |
| Price | €80 |
| Dimensions | 30 * 35 cm |
| Weight | 1 kg |
| Circa | 1955 A.D |
| Color | Beige, Bright |
| Material | All Wool |
| Origin | West & Zagros Region |
| Pattern | Dual technique |
| × | |
|
|
| Persian Bakhtiar Chanteh Bag Small Linear Pattern | |
| Price | €80 |
| Dimensions | 30 * 35 cm |
| Weight | 1 kg |
| Circa | 1955 A.D |
| Color | Beige, Bright |
| Material | All Wool |
| Origin | West & Zagros Region |
| Pattern | Dual technique |