| × | |
|
|
| Ardebil Gunny Dual Technique Small Piece | |
| Price | €130 |
| Dimensions | 76 * 107 cm |
| Weight | 4 kg |
| Circa | 1955 A.D |
| Color | All reds, Bright red |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | Northwest Iran |
| Pattern | Dual technique |
| × | |
|
|
| Ardebil Gunny Dual Technique Small Piece | |
| Price | €130 |
| Dimensions | 76 * 107 cm |
| Weight | 4 kg |
| Circa | 1955 A.D |
| Color | All reds, Bright red |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | Northwest Iran |
| Pattern | Dual technique |