| × | |
|
|
| Vintage Persian Shiraz Rug Undyed Wool Medallion Design | |
| Price | €300 |
| Dimensions | 123*202 cm |
| Weight | 6 kg |
| Circa | 1975 A.D |
| Color | Brown, Neutral, white |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | Southwest Iran |
| Pattern | Medallion |
| × | |
|
|
| Vintage Persian Shiraz Rug Undyed Wool Medallion Design | |
| Price | €300 |
| Dimensions | 123*202 cm |
| Weight | 6 kg |
| Circa | 1975 A.D |
| Color | Brown, Neutral, white |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | Southwest Iran |
| Pattern | Medallion |