| × | |
|
|
| Vintage Persian Qashqai Bag Ivory Flatweave Matching Piece | |
| Price | €120 |
| Dimensions | 40*44 cm |
| Weight | 1 kg |
| Circa | 1955 A.D |
| Color | Beige |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | Southwest Iran |
| Pattern | Dual technique, Vagireh |
| × | |
|
|
| Vintage Persian Qashqai Bag Ivory Flatweave Matching Piece | |
| Price | €120 |
| Dimensions | 40*44 cm |
| Weight | 1 kg |
| Circa | 1955 A.D |
| Color | Beige |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | Southwest Iran |
| Pattern | Dual technique, Vagireh |