| × | |
|
|
| Persian Baluch Rug Blossom Black Geometric | |
| Price | €290 |
| Dimensions | 101 * 188 cm |
| Weight | 4 kg |
| Circa | 1985 A.D |
| Color | All reds, Bright red |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | South & Southeast Iran |
| Pattern | Frame, Vagireh |
| × | |
|
|
| Persian Baluch Rug Blossom Black Geometric | |
| Price | €290 |
| Dimensions | 101 * 188 cm |
| Weight | 4 kg |
| Circa | 1985 A.D |
| Color | All reds, Bright red |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | South & Southeast Iran |
| Pattern | Frame, Vagireh |