| × | |
|
|
| Quchan sofreh | |
| Price | €250 |
| Dimensions | 73 * 143 cm |
| Weight | 4 kg |
| Circa | 1995 A.D |
| Color | Blue |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | Northeast Iran |
| Pattern | Allover, Dual technique |
| × | |
|
|
| Quchan sofreh | |
| Price | €250 |
| Dimensions | 73 * 143 cm |
| Weight | 4 kg |
| Circa | 1995 A.D |
| Color | Blue |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | Northeast Iran |
| Pattern | Allover, Dual technique |