| × | |
|
|
| Rich Lac Red Floral Arabesque Vintage Persian Arak Rug | |
| Price | €750 |
| Dimensions | 162 * 325 cm |
| Weight | 22 kg |
| Circa | 1975 A.D |
| Color | All reds, Bright red |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | Central Iran |
| Pattern | Allover |
| × | |
|
|
| Rich Lac Red Floral Arabesque Vintage Persian Arak Rug | |
| Price | €750 |
| Dimensions | 162 * 325 cm |
| Weight | 22 kg |
| Circa | 1975 A.D |
| Color | All reds, Bright red |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | Central Iran |
| Pattern | Allover |