| × | |
|
|
| Kermanshah Kilim Slit Weave Striped Design | |
| Price | €100 |
| Dimensions | 94 * 198 cm |
| Weight | 5 kg |
| Circa | 1985 A.D |
| Color | Colorful, Orange |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | West & Zagros Region |
| Pattern | Stripes |
| × | |
|
|
| Kermanshah Kilim Slit Weave Striped Design | |
| Price | €100 |
| Dimensions | 94 * 198 cm |
| Weight | 5 kg |
| Circa | 1985 A.D |
| Color | Colorful, Orange |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | West & Zagros Region |
| Pattern | Stripes |