| × | |
|
|
| Persian Turkmen Rug Tekke Gol Qurbaqa Motifs | |
| Price | €240 |
| Dimensions | 111 * 140 cm |
| Weight | 4 kg |
| Circa | 1995 A.D |
| Color | All reds, Bright red |
| Material | All Wool |
| Origin | Northeast Iran |
| Pattern | Vagireh |
| × | |
|
|
| Persian Turkmen Rug Tekke Gol Qurbaqa Motifs | |
| Price | €240 |
| Dimensions | 111 * 140 cm |
| Weight | 4 kg |
| Circa | 1995 A.D |
| Color | All reds, Bright red |
| Material | All Wool |
| Origin | Northeast Iran |
| Pattern | Vagireh |