| × | |
|
|
| Gabbeh Persian Rug Three Medallion Vase Design | |
| Price | €900 |
| Dimensions | 167*341 cm |
| Weight | 14 kg |
| Circa | 1955 A.D |
| Color | Bright, white |
| Material | All Wool |
| Origin | West & Zagros Region |
| Pattern | Multi Medallion, Vase |
| × | |
|
|
| Gabbeh Persian Rug Three Medallion Vase Design | |
| Price | €900 |
| Dimensions | 167*341 cm |
| Weight | 14 kg |
| Circa | 1955 A.D |
| Color | Bright, white |
| Material | All Wool |
| Origin | West & Zagros Region |
| Pattern | Multi Medallion, Vase |