| × | |
|
|
| Lori Persian Rug Gabbeh Zigzag Design Abrash | |
| Price | €800 |
| Dimensions | 167*288 cm |
| Weight | 14 kg |
| Circa | 1955 A.D |
| Color | Colorful, Grey |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | West & Zagros Region |
| Pattern | Zig-Zag |
| × | |
|
|
| Lori Persian Rug Gabbeh Zigzag Design Abrash | |
| Price | €800 |
| Dimensions | 167*288 cm |
| Weight | 14 kg |
| Circa | 1955 A.D |
| Color | Colorful, Grey |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | West & Zagros Region |
| Pattern | Zig-Zag |