| × | |
|
|
| Persian Bakhtiar Chanteh Bag Small Geometric Border | |
| Price | €100 |
| Dimensions | 32 * 40 cm |
| Weight | 1 kg |
| Circa | 1930 A.D |
| Color | Bright, white |
| Material | All Wool |
| Origin | West & Zagros Region |
| Pattern | Dual technique |
| × | |
|
|
| Persian Bakhtiar Chanteh Bag Small Geometric Border | |
| Price | €100 |
| Dimensions | 32 * 40 cm |
| Weight | 1 kg |
| Circa | 1930 A.D |
| Color | Bright, white |
| Material | All Wool |
| Origin | West & Zagros Region |
| Pattern | Dual technique |