| × | |
|
|
| Sonqor-Koliai Persian Rug with Cypress Motifs | |
| Price | €440 |
| Dimensions | 113*320 cm |
| Weight | 14 kg |
| Circa | 1975 A.D |
| Color | Beige, Brown |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | West & Zagros Region |
| Pattern | BazouBandi, Medallion |
| × | |
|
|
| Sonqor-Koliai Persian Rug with Cypress Motifs | |
| Price | €440 |
| Dimensions | 113*320 cm |
| Weight | 14 kg |
| Circa | 1975 A.D |
| Color | Beige, Brown |
| Material | Wool on cotton foundation |
| Origin | West & Zagros Region |
| Pattern | BazouBandi, Medallion |