| × | |
|
|
| Antique Persian Qashqai Saddlebag Ivory Sheshe Dermeh | |
| Price | €1,300 |
| Dimensions | 51*84 cm |
| Weight | 1 kg |
| Circa | 1900 A.D |
| Color | All reds, Red |
| Material | All Wool |
| Origin | Southwest Iran |
| Pattern | Dual technique, Frame, Vagireh |
| × | |
|
|
| Antique Persian Qashqai Saddlebag Ivory Sheshe Dermeh | |
| Price | €1,300 |
| Dimensions | 51*84 cm |
| Weight | 1 kg |
| Circa | 1900 A.D |
| Color | All reds, Red |
| Material | All Wool |
| Origin | Southwest Iran |
| Pattern | Dual technique, Frame, Vagireh |